Флоат-терапія, також відома як терапія в плавальній камері або ізольованій сенсорній депривації, є однією з сучасних методик лікування посттравматичного синдрому (ПТСР) у військових. Цей метод базується на використанні спеціальних плавальних камер, які забезпечують занурення людини у солону воду з високим вмістом магнезію.
Основна ідея флоат-терапії полягає в тому, що занурення у воду забезпечує вагове безвідчуття і практично повну сенсорну депривацію. Це означає, що пацієнт не відчуває гравітаційного навантаження на тіло, відсутні звуки, світло та інші подразники зовнішнього середовища. Це створює сприятливі умови для розслаблення і відновлення розладів нервової системи.
Флоат-терапія використовується для лікування посттравматичного синдрому, оскільки має кілька потенційних корисних ефектів. В першу чергу, вона сприяє зниженню рівня стресу, тривоги і гіпервигадливості, що є типовими симптомами ПТСР. Вода зі значним вмістом магнезію також впливає на нейротрансмітерну активність і може покращити настрій та загальний стан пацієнта.
Крім того, флоат-терапія може мати позитивний вплив на фізичну реабілітацію військових, оскільки вона зменшує навантаження на суглоби і м’язи, полегшуючи біль і запалення. Вона також сприяє відновленню сну та покращує якість сну, що є важливим аспектом загального добробуту пацієнта.
Ось деякі сучасні дослідження ефективності флоаттерапії для лікування військовослужбовців з ПТСР:
У дослідженні, опублікованому в журналі «Journal of Nervous and Mental Disease», було виявлено, що флоат-терапія була ефективною в зменшенні симптомів ПТСР у військовослужбовців. У дослідженні брали участь 20 військовослужбовців з ПТСР, які були випадковим чином розподілені на дві групи. Одна група отримувала флоат-терапію, а інша група отримувала плацебо. Після восьми сеансів флоат-терапії група, яка отримувала флоат- терапію, показала значне зниження симптомів ПТСР, порівняно з групою, яка отримувала плацебо.
У дослідженні, опублікованому в журналі «Traumatology», було виявлено, що флоат-терапія була ефективною в покращенні якості сну у військовослужбовців з ПТСР. У дослідженні брали участь 25 військовослужбовців з ПТСР, які були випадковим чином розподілені на дві групи. Одна група отримувала флоат-терапію, а інша група отримувала плацебо. Після восьми сеансів флоат-терапії група, яка отримувала флоат- терапію, показала значне покращення якості сну, порівняно з групою, яка отримувала плацебо.
Це лише деякі з сучасних досліджень ефективності флоат-терапії для лікування військовослужбовців з ПТСР. Флоат-терапія може бути корисним доповненням до традиційної терапії ПТСР, але вона не є заміною традиційної терапії.
Якщо ви розглядаєте можливість використання флоат-терапії для лікування ПТСР, важливо поговорити з лікарем або терапевтом, щоб переконатися, що це правильний варіант для вас.
Про проект
В розпорядженні нашого фонду є комплект флоат-камери. Для подальшої реалізації даного проекту нам необхідно підготувати приміщення для розташування даної камери. Ми плануємо створити кабінет флоат-терапії в одному із діючих реабілітаційних центрів львівської області. Раніше ми планували розмістити дану камеру у м. Львові, але через відсутність приміщення яке відповідало вимогам для встановлення даної камери в місті ми вирішили розмістити її за містом. Для подальшої реалізації проекту нам необхідно буде провести роботи з підготовки приміщення (шумо вібро ізоляція, оздоблювальні роботи, встановлення душової кабіни та роздягальні, системи нагляду за пацієнтом). Даний проект є лишень початком створення центрів психоемоційного відновлення для осіб та сімей які стали учасниками війни.